Wordpress Nedir? Çağımızın En Güzel İcatlarından Biri

Mutlaka internette gezerken bir WordPress blog’una, sitesine ya da hiç yoksa WordPress’in logosuna rastlamışsınızdır. Peki Wordpress nedir?

WordPress bir blog sitesi oluşturmak amacıyla yazılmış açık kaynak kodlu (“’Açık Kaynak Kodlu’ ne demektir?” başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.) bir hazır sitedir. Ee? Sadece blog sitesi mi WordPress? İlk başlarda amaç blog olsa da açık kaynak kodlu oluşu sayesinde günümüze kadar gerek temel yazılımı gerekse eklentilerle (plugin) geliştirilerek firma tanıtımı, e-ticaret, radyo yayını gibi birçok farklı amaçlara hizmet eden web-siteleri WordPress ile hazırlanabilmiştir.

WordPress Nedir Anladık, Peki Neden Bu Kadar Popüler?

WordPress’i bu kadar popüler kılan özellikleri ise; internetten rahatlıkla bulunabilen temalarla frontend (kullanıcılara gösterilen) arayüzünün mükemmelleştirilebilmesi, içerik girilmesinin rahatlığı, yönetim kolaylığı, update ve upgrade’lerle üst düzey güvenliği, her türlü medya desteği ve en önemlisi ise arama motorları ile çok kolay indexlenebilmesi sayesinde Google ile WordPress arasındaki her geçen gün büyüyen aşk. Bu aşk sayesinde WordPress ile oluşturduğunuz web-sitesi arama sonuçlarında kolaylıkla üst sıralara yükselebilmektedir.

En Güzel ve En Ucuz Web-Sitesi?

Özel tasarım ve web-yazılımlara 10.000₺’den (on bin Türk Lirası) başlayan fiyatları çeken web-yazılım ve tasarım firmalarının tasarladığı web-sitelerini Google’ın seveceğinin bir garantisi olmadığı gibi, birçoğunun yönetim zorluğu ve bahsedilen fahiş fiyatları birçok kişinin verebilecek durumda olmaması da bulunmaz nimet olan WordPress’in değerini kat be kat arttırmaktadır.

Tarafımdan hazırlanan birçok WordPress web-sitesinde başarıya ulaşmış, müşteri memnuniyetini ön planda tutmuş ve bu memnuniyetin devamlılığını sağlayabilmişimdir. Web-sitemde referanslar kısmında bu siteleri bulabilirsiniz. Siz değerli takipçilerime de her konuda destek olmaya ve sıfırdan web-sitesi oluşturmaya her zaman hazırım. Bir tık uzağınızdayım 😉

Aynı zamanda yazılarımı Facebook sayfamdan da takip edebilirsiniz.

Erdi ARIKAN Web Yazılım/Tasarım WordPress Uzmanı

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] “WordPress Nedir? Çağımızın En Güzel İcatlarından Biri” yazımızda WordPress’in öneminden bahsederken “WordPress Tema“larından bahsetmiştik. Bu yazımızda “WordPress Tema“ları hakkında genel bilgiler vereceğiz. […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın

WordPress Nedir